Ndërlidhjet

Kina dhe Franca me "konvergjencë pikëpamjesh"Kina dhe Franca kanë arritur "konvergjencë të vërtetë të pikëpamjeve" mbi reformën e sistemit monetar botëror.

Harmonizimi i qëndrimeve është arritur gjatë takimit të presidentëve Nikola Sarkozi dhe Hu Xhintao, ka deklaruar një këshilltar i lartë i presidentit francez.
XS
SM
MD
LG