Ndërlidhjet

Uragani Tomas merr gjashtë jetëUragani ka goditur Haitinin duke lënë pesë të vdekur. Aktualisht stuhia është dobësuar dhe ka vazhduar për në pjesë të tjera të Karaibeve.

Uragani Tomas ka frikësuar haitianët, një pjesë e madhe e të cilëve vazhdojnë të jetojnë në tenda që nag tërmeti shkatërrues i janarit të këtij viti.
XS
SM
MD
LG