Ndërlidhjet

Jemeni kërkon Al Aluakin, terroristin e lindur në SHBANjë gjykatë në Jemen ka urdhëruar klerikun jemenito-amerikan, Anuar al Aulaki të paraqitet në sallën e gjyqit. Gjykata kërkoi sjelljen me forcë të al Aulakit nëse nuk paraqitej.

Al Aulaki, i lindur në Shtetet e Bashkuara prej kohësh akuzohet nga zyrtarët amerikanë se ka nxitur terrorizimin dhe akte terroriste nga Jemeni. Besohet se ai gjendet i fshehur në zonën e largët të Shabuas.
XS
SM
MD
LG