Ndërlidhjet

Sulmohet gazetari rusGazetari rus, Oleg Kashin, është në gjendje kome, pasi është sulmuar natën e shkuar në afërsi të apartamentit të tij në Moskë. Kashin punon për gazetën "Komersant".

Kashin, 30 vjeç, është i specializuar për protestat, opozitën dhe aktivitetet e të rinjve. Autoritetet kanë nisur hetimet duke e klasifikuar veprën si tentativë vrasje.
XS
SM
MD
LG