Ndërlidhjet

Gjermania sheh kërcënime terroriste në Evropë, SHBAMinistri i Brendshëm i Gjermanisë, Tomas de Mazier citohet të ketë thënë se ka "indikacione serioze" të sulmeve terroriste në përgatitje në Evropë dhe në SHBA.

De Mazier, i cili deri tash zakonisht i ka minimizuar shqetësimet mbi sigurinë, i tha gazetës "Bild am Zontag" se paketat bomba nga Jemeni "ishin përpjekje serioze për sulm".
XS
SM
MD
LG