Ndërlidhjet

Piratët somalezë do të dalin para gjykatës amerikanePesë somalezët, të cilët akuzohen se hapën zjarr ndaj një anije të marinës amerikane në brigjet e Afrikës, do të përballen me gjykimin për pirateri, të parin e këtij lloji në SHBA në 100 vitet e fundit.

Piratët e dyshuar gjajtën në luftanijen amerikane Nicholas në përpjekje për ta plaçkitur atë, duke menduar se është anije tregtare.

Gjykimi i piratëve të kapur do të fillojë të martën dhe pritet të zgjatë rreth një muaj.
XS
SM
MD
LG