Ndërlidhjet

Irani thotë se bisedimet bërthamore mund të mbahen në TurqiMinistri i Jashtëm i Iranit tha se bisedimet ndërmjet Teheranit dhe fuqive botërore, të cilat kanë ngecur më shumë se një vit, mund të vazhdojnë në Turqi "sa më shpejt të jetë e mundur".

Ministri Manusher Motaki tha sot se Teherani ka njoftuar Turqinë se Irani është i gatshëm t'i mbajë bisedimet në Turqi.

Ai tha se tema, data dhe agjenda ende po diskutohen.
XS
SM
MD
LG