Ndërlidhjet

Vriten pesë militantë në PakistanZyrtarët e Pakistanit thanë se një raketë amerikane ka vrarë pesë njerëz, të gjithë militantë të dyshuar, afër kufirit me Afganistanin.

Zyrtarët, të cilën folën nën kushte anonimiteti, thanë se në sulmin janë goditur një shtëpi dhe një makinë në veri të qytetit Miran Shah, në rajonin fisnor të Vaziristanit Verior.

Zona është e njohur për aktivitete të militantëve.
XS
SM
MD
LG