Ndërlidhjet

10 militantë të vrarë në PakistanZyrtarët pakistanezë thanë se një raketë amerikane ka vrarë të paktën 10 militantë të dyshuar afër kufirit afgan.

Zyrtarët thanë se sulmi i parë goditi një shtëpi dhe një makinë, duke vrarë pesë militantë, pranë qytetit Miran Shah, në rajonin fisnor të Vaziristanit verior.

Pesë militantë të tjerë janë vrarë në sulmin nga aeroplani pa pilot në qytetin e afërt Data Hel.

Zona njihet për aktivitete të militantëve.
XS
SM
MD
LG