Ndërlidhjet

Shpërthim në një central bërthamorTransformatori ka shpërthyer një një central bërthamor në veri të Nju Jorkut. Si pasojë e situatës një nga reaktorët është hequr nga aktiviteti.

Burimet zyrtare njoftuan se nuk ka pasur të plagosur dhe as rrjedhje të lëndëve radioaktive. Si pasojë e zbatimit të rregullave të sigurisë nuk ka pasur as zjarre të shkaktuara nga shpërthimi.
XS
SM
MD
LG