Ndërlidhjet

Dhjetra viktima në QerbelaNga shpërthimi i një makine bombë dhjetra persona janë vrarë e plagosur në qytetin e shenjtë shiitë të Qerbelasë.

Policia irakiane tha se në mesin e viktimave ka dhe pelegrinë iranianë. Shpërthimi ndodhi në afërsi të xhamisë në qendër të qytetit. Numri i viktimave është ende i paqartë, derisa policia ka vendosur shtetrrethimin.
XS
SM
MD
LG