Ndërlidhjet

Rusi ka siguruar municionin për votkëPolicia në qytetin rus Kaliningrad tha se ka arrestuar një njeri, pasi në banesën e tij kishte gjetur “132 plumba, rreth 500 gram barut dhe 1.32 kg eksploziv TNT”.

I dyshuari tha se e ka siguruar municionin për një shishe votkë.

Policia tha se në një banesë tjetër gjatë bastisjes së njëjtë ka gjetur 587 gramë të karburanTit të ngurtë për raketa.
XS
SM
MD
LG