Ndërlidhjet

Shqipëri: Autobusi bie nga 100 metra lartësi, 8 të vdekur, 35 të plagosurNjë aksident tragjik ka ndodhur mbrëmë në aksin Fier-Tepelenë, ku autobusi i linjës Tiranë-Athinë ka rënë nga 100 metra lartësi duke shkaktuar vdekjen e 8 personave, dhe plagosjen e rreth 35 të tjerëve.

Njëri nga të mbijetuarit tha se shoferi grek ka ngarë autobusin në gjendje të dehur. Sipas tij, në autobus ka pasur rreth 50 persona, të moshuar gra dhe fëmijë.

“Shoferi ka bërë disa gabime gjatë udhëtimit, duke bërë disa frenime të çrregullta. Ai ka qënë i dehur” tha dëshmitari.
XS
SM
MD
LG