Ndërlidhjet

Presidenti Obama niset në IndoneziPresidenti amerikan Barak Obama sot niset nga India në Indonezi në ndalesën e dytë të turneut në Azi, në të cilin do të përpiqet t’u japë shtysë lidhjeve tregtare dhe të sigurisë, si dhe t’i drejtohet botës islamike.

Indonezia është destinacion i rëndësishëm i presidentit Obama për shumë arsye strategjike.

Në Indi, Obama e mbështeti përfshirjen e Indisë së anëtare e përhershme e Këshillit të Sigurimit.
XS
SM
MD
LG