Ndërlidhjet

SHBA ndalojnë ngarkesat nga Jemeni dhe SomaliaPërveç Jemenit, zyrtarët amerikanë e kanë zgjëruar ndalesën për dërgesa edhe për dërgesat nga Somalia, pas komplotit me pakot bombë.

Sekretarja për sigurinë e Atdheut, Xhenet Napolitano tha se "nuk do të lejohet asnjë ngarkesë e rrezikshme në aeroplanet e udhëtarëve".

Napolitano shtoi se posta ndërkombëtare gjithashtu do të duhej të kontrollohet individualisht.
XS
SM
MD
LG