Ndërlidhjet

Bagdad: Sulmohen të krishterët, 3 të vdekur


3 veta kanë vdekur, ndërsa 26 janë plagosur në vargun e sulmeve në shtëpitë e të krishterëve në Bagdad, bën të ditur ministria e punëve të Brendshme të këtij vendi.

“Shtëpitë e të krishterëve në disa lagje të Bagdadit janë goditur ndërmjet orës 06.00 dhe 08.00 sipas kohës lokale. Nga ky sulm kanë vdekur tre, ndërsa janë plagosur 26 veta”, ka thënë një zyrtar i ministrisë.
Mësohet se janë hedhur dy predha dhe 10 bomba dore.
XS
SM
MD
LG