Ndërlidhjet

Qeveria e Serbisë: S'ka kushte për të marrë pjesë në zgjedhjeQeveria e Serbisë ka vlerësuar se nuk janë "përmbushur kushtet" që t’i thërrasë serbët për të marrë pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 12 dhjetorit.

"Qeveria e Serbisë konsideron se është e domosdoshme që përmes rrugëve të dialogut Beogradi dhe Prishtina sa më shpejt që të jetë e mundur të gjejnë zgjidhje të qëndrueshme për çështjen e Kosovës, e cila do të ishte e pranueshme për të dy palët dhe që do të sillte pajtimin historik serbo-shqiptar“, thuhet në një njoftim të qeverisë serbe, të cilin e transmetojnë mediat serbe.
XS
SM
MD
LG