Ndërlidhjet

Bekenbauer largohet nga FIFALegjenda e futbollit gjerman, Franc Bekenbauer deklaroi se nuk dëshiron më të jetë pjesë e komitetit ekzekutiv të federatës botërore të futnollit, FIFA.

Ish fituesi i titullit të kampionit botëror si kapiten i kombëtares së Gjermanisë sqaroi se nuk do të marrë pjesë në punimet e FIFA-s në vitin 2011.

Bekenbauer tha se tërhiqet për arsye personale dhe familjare.
XS
SM
MD
LG