Ndërlidhjet

Talibanët pohuan përgjegjësinë për sulmin në KaraçiTalibanët e morën përgjegjësinë për sulmin në selinë e policisë në Karaçi të Pakistanit, ku e humbën jetën 15 vetë dhe më shumë se 100 u plagosën.

Sulmi i krye me hedhjen në erë të një kamioni me eksploziv dhe me armë të zjarrit.

Policia tha se sulmuesit fillimisht hapën zjarr, dhe pastaj u vërsulën me kamionin në ndërtesën e cila ndodhet në një zonë me siguri të lartë në Karaçi.
XS
SM
MD
LG