Ndërlidhjet

Klinton dhe Netanjahu zotohen për vazhdimin e bisedimeve paqësoreSekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton dhe kryeministri i Izraelit Benjamin Netanjahu janë zotuar të bëjnë përpjekje për t’i vazhduar bisedimet direkte paqësore mes izraelitëve dhe palestinezëve, që synojnë krijimin eventual të një shteti të pavarur palestinez.

Në komunikatën e përbashkët pas takimit në Nju Jork, ata thonë se kërkesat për sigurinë e Izraelit do të merren plotësisht parasysh në çfarëdo marrëveshje paqësore me palestinezët.
XS
SM
MD
LG