Ndërlidhjet

Rrëzohet aeroplani vëzhgues i Koresë JugoreKorea e Jugut tha se është rrëzuar një aeroplan vëzhgues i saj.

Ministria e Mbrojtjes tha se aeroplani RF-4C është rrëzuar sot gjatë stërvitjes rutinë afër qytetit Xheonxhu në jug të kryeqytetit Seul.

Nuk është e qartë nëse kanë mbijetuar dy pilotët e fluturakes, dhe nuk dihet shkaku i rrëzimit të aeroplanit.
XS
SM
MD
LG