Ndërlidhjet

Sulm vetvrasës ndaj autokolonës së NATO-sNjë autokolonë e NATO-s është sulmuar nga militantët në Kabul të Afganistanit. As burimet afgane dhe as ato të forcës shumëkombëshe nuk kanë dhënë informacione për viktima të mundshme.

Policia njofton se sulmi ishte vepër e një atentatori vetvrasës dhe ndodhi në afërsi të ndërtesës së parlamentit.
XS
SM
MD
LG