Ndërlidhjet

Një vit burg për hakerinNjë 22 vjeçar është dënuar me një vit dhe një ditë pasi ka hyrë ilegalisht në postën elektronike të ish kandidates për zëvendëspresidente të SHBA-ve Sarah Pelin. Incidenti ka ndodhur gjatë fushatës së vitit 2008.

Kernell i kërkoi falje Pelinit dhe familjes së saj e do të trajtohet dhe për probleme mendore.
XS
SM
MD
LG