Ndërlidhjet

Perëndimi përshëndet lirimin e aktivistes San Su KjiQeveritë perëndimore kanë përshëndetur lirimin e aktivistes pro-demokrate Aung San Su Kji nga arresti shtëpiak në Mianamar.

Kryeministri britanik Dejvid Kamerun tha se lirimi “është i vonuar” dhe e quajti ndalimin e saj një “parodi”.

Presidenti francez Nikolas Sarkozi paralajmëroi Mianmarin që të mos ia “kufizojë lirinë e lëvizjes dhe lirinë e shprehjes” San Su Kjisë.

Ministria e Jashtme italiane e quajti lirimin një “lajm pozitiv”.
XS
SM
MD
LG