Ndërlidhjet

Zjarr në kopshtin zoologjik, digjen 26 kafshëNga zjarri që përfshiu kopshtin zoologjik në qytetin Karlsrue në Gjermani janë djegur 26 kafshë, njoftoi policia e qytetit.

Zjarri shpërtheu mëngjesin e sotëm, ndërsa 100 zjarrfikës zhvilluan betejë me erën e fortë për t'i lokalizuar flakët.

Në pavijonin në afërsi kanë shpëtuar elefantët, ndërsa më së shumti pësuan kuajt e vegjël poni, dhitë e egra dhe një lama, kafshë nga Amerika jugore.
XS
SM
MD
LG