Ndërlidhjet

Medvedev: Samiti NATO - Rusi shënon përmirësimin e raporteve


Presidenti i Rusisë, Dmitrij Medvedev, ka deklaruar se samiti NATO – Rusi javën e ardhshme në Lisbonë shënon përmirësimin e raporteve të Moskës dhe Brukselit.

Samiti i NATO-s mbahet më 19 dhe 20 nëntor në kryeqendrën e Portugalisë.
XS
SM
MD
LG