Ndërlidhjet

Haiti: 120 të vdekur tjerë nga koleraEdhe 120 persona tjerë kanë vdekur nga kolera në Haiti.

Zyrtarët shëndetësorë dhe agjencitë ndërkombëtare humanitare po luftojnë kundër epidemisë, e cila nuk po tregon shenja të zbutjes.

Ndërsa, po rriten shqetësimet mbi pasojat e tërmetit katastrofik, Haiti ka përballë sfidën tjetër- zgjedhjet nacionale, që duhet të mbahen pas dy javësh, ndërsa vendi po kalon nga tragjedia në tragjedi.

Pothuaj një muaj pas shfaqjes së kolerës, numri i të vdekurve ka shkuar në 917.
XS
SM
MD
LG