Ndërlidhjet

Bashkohen Scania dhe MAN?Kompania suedeze e prodhimit të kamionëve, Scania po shikon mundësinë e bashkimit me firmën gjerman MAN, që prodhon gjithashtu automjete të mëdha. Lajmi u bë i ditur nga Scania.

Të dyja kompanitë kanë lidhje me kompaninë gjermane të prodhimit të makinave Volkswagen
XS
SM
MD
LG