Ndërlidhjet

Vriten 16 ushtarë afganë e ndërkombëtarëNëntë roje sigurie dhe shtatë talibanë janë vrarë gjatë përleshjeve në veri të Afganistanit. NATO-ja raporton se pesë ushtarë të koalicionit kanë humbur jetën gjatë një sulmi të kryengritësve në lindje të Afganistanit.

Gjatë të dielës humbën jetën në një sulm në jug të Afganistanit dhe dy ushtarë të tjerë ndërkombëtarë. Me shtatë trupa të vrarë e diela ka qenë dita më e keqe sa i përket humbjeve në mesin e forcës shumëkombëshe.
XS
SM
MD
LG