Ndërlidhjet

Shangai: Shkon në 42 numri i të vdekurve nga zjarriAgjencia shtetërore e Kinës Xinhua, tha se nga zjarri janë mbytur 42 persona dhe shumë të tjerë janë lëdnuar në një ndërtesë 30 katëshe në Shangai.

Fillimisht u raportua për tetë të vdekur.

Dëshmitarët thanë se zjarri shpërtheu në një skelë jashtë ndërtesës, e cila po renovohej dhe shumë shpejt kaloi edhe brenda ndërtesës.

Ndërtesa shumëkatëshe gjendej në distriktin më të populluar të qytetit.
XS
SM
MD
LG