Ndërlidhjet

Klinton lavdëron planin e NetanjahutSekretarja amerikane e shtetit Hillari Klinton lavdëroi planin e kryeministrit izraelit Benjamin Netanjahu për të shtyrë për 90 ditë pezullimin e ndërtimit të vendbanimeve hebreje në Bregun Perëndimor.

“Ky është një zhvillim premtues dhe përpjekje serioze e kryeministrit Benjamin Netanjahu”, ka thënë Klinton duke mos bërë komente të detajuara ndaj planit, por duke theksuar se SHBA ka qenë në kontakte të ngushta me Izraelin dhe zyrtarët palestinezë.
XS
SM
MD
LG