Ndërlidhjet

Vriten katër militantëZyrtarët pakistanezë të zbulimit thanë se sulmet me raketa amerikane kanë vrarë katër militantë pranë kufirit afgan. Sulmi ndodhi në rajonin e Vaziristanit.

Rajoni njihet si bazë e fuqishme e talibanëve dhe militantëve të huaj. Nga aty janë iniciuar shumë nga sulmet kundër forcave amerikane dhe të NATO-s, që shërbejnë në Afganistan.
XS
SM
MD
LG