Ndërlidhjet

51 të vdekur nga rrëzimi i ndërtesësNga rrëzimi i një godine në Nju Delhi kanë humbur jetën së paku 51 persona dhe janë plagosur mbi 70 të tjerë. Policia beson se ka ende njerëz që kanë mbetur nën rrënoja.

Mbi 200 persona, shumica migrantë, strehoheshin në ndërtesën që u shemb.

Nuk dihet ende shkaku i incidentit, por besohet se shirat e dendur kanë dobësuar themelet e godinës.
XS
SM
MD
LG