Ndërlidhjet

Besimtarët festojnë Kurban BajraminRreth 2 miliardë besimtarë myslimanë në të gjithë botën, përfshi dhe ata në Kosovë, sot festojnë Kurban Bajramin. Drejtuesit e bashkësisë islame të Kosovës uruan besimtarët me rastin e festës.

Presidenti amerikan dhe bashkëshortja e tij uruan myslimanët për festën e Kurban Bajramit, e cila përkon me fundin e pelegrinazhit vjetor në Mekë.

Këtë vit në haxh morrën pjesë rreth 3 milionë besimtarë.
XS
SM
MD
LG