Ndërlidhjet

Gjermani: Rritet niveli i sigurisë nga frika e sulmeveQeveria e Gjermanisë ka marrë indikacione se një sulm terrorist është planifikuar në këtë shtet fund të nëntorit.

Kjo u bë e ditur nga ministri i brendshëm Tomas de Maiziere.

Për këtë arsye, Gjermania ka rritur nivelin e sigurisë si në stacionet e trenit dhe aeroporte.

“Situata e sigurisë në Gjermani është bërë serizoe. Kemi indikacione konkrete për një seli të sulmeve të planifikuara për fund të nëntorit,“ ka thënë de Maiziere në një konferencë për gazetarë.
XS
SM
MD
LG