Ndërlidhjet

Qeveria ndihmon familjet e fëmijëve që u mbytën në lumëKyeministri në dorëheqje, Hashim Thaçi ka marrë vendim që të ndajë nga 5000 mijë euro për familjet e fëmijëve që humbën jetën në vërshimet e fundit, që ndodhën në rajonin e Dukagjinit.

Kryeministri në dorëheqje, Hashim Thaçi në emër të Qeverisë iu ka shprehur "ngushëllimet më të sinqerta familjes të vogëlushit 8 vjeçar Arbias Krasniqi dhe familjes së vogëlushit 7 vjeçar Valtrim Krasniqi, që humbën jetën tragjikisht si pasojë e vërshimeve", thuhet në një njoftim për media të kabinetit qeveritar.
XS
SM
MD
LG