Ndërlidhjet

Rusia, Ukriana vlerësojnë asetet e energjisëGjiganti rus i energjisë Gazprom tha sot se firmat ruse dhe ukrainase të energjisë i kanë vlerësuar asetet e tyre që do të përbëjnë shtyllën kryesore të sipërmarrjes së tyre të përbashkët në të ardhmen.

Kreu i Gazpromit Aleksej Miller tha se “palët janë pajtuar që të fillojnë vlerësimin e aseteve të cilat do të përfshihen në sipërmarrje”.

Në muajin prill, kryeministri rus Vlladimir Putin propozoi një bashkim në mes të Gazpromit dhe kompanisë ukrainase të gazit Naftogaz.
XS
SM
MD
LG