Ndërlidhjet

Klinton takon homologun afganSekretarja e Shtetit Hillari Klinton është takuar në Uashington me ministrin e Jashtëm të Afganistanit, Zalmai Rasul, për t'i diskutuar çështjet në prag të samitit të NATO-s.

Pritet që samiti të fokusohet në tërheqjen e trupave të huaja nga Afganistani, dhe transferimin e sigurisë tek forcat afgane.

Klinton tha se të dy ata do të marrin pjesë në samitin e NATO-s.

Në samitin i cili fillon të premten në Lisbonë do të marrë pjesë dhe presidenti amerikan, Barak Obama.
XS
SM
MD
LG