Ndërlidhjet

Iraku fiton medaljen e parë në Lojërat e AzisëHaider Hamarasheid e ka fituar medaljen e parë për Irakun në Lojërat e Azisë 2010 që mbahen në Kinë, duke siguruar bronzën në mundje.

Irakiani u radhit i treti pas mundësve nga India dhe Tajlanda.

Hamarasheid tha se shpreson që medalja e bronzit do t’i inkurajojë irakianët e rinj.

Iraku fitoi dy medalje të argjendit dhe një bronzë në lojërat e kaluara në Doha, kur u kualifikua në ndeshjet finale të turneut të futbollit.
XS
SM
MD
LG