Ndërlidhjet

Papa dhe kardinalët bisedojnë për abuzimet dhe liritë fetareKardinalët nga mbarë bota janë tubuar sot në Vatikan për t'i diskutuar çështjet që shqetësojnë Kishën Katolike, përfshirë abuzimin e fëmijëve nga priftërinjtë.

Në bisedimet ku pritet të marrin pjesë më shumë se 100 kardinalë, do të diskutohen edhe shqetësimet lidhur me përndjekjen e të krishterëve në shumë vende të botës.
XS
SM
MD
LG