Ndërlidhjet

Biçikleta-bombë vret tre persona


Nga shpërthimi i një bombe të vendosur në një biçikletë u vranë tre civilë dhe u plagosën së paku 25 të tjerë. Incidenti ndodhi në provincën afgane të Lagmanit në lindje të vendit.

Bomba shpërtheu derisa policia në një pikë ndalimi po kontrollonte të gjitha automjetet. Një bombë e dytë shpërtheu në të njëjtin qytet pak kohë pas të parës. Tre persona u lënduan në këtë incident të dytë.
XS
SM
MD
LG