Ndërlidhjet

LDD-ja kërkon zbardhjen e shitjes së votaveLidhja Demokratike e Dardanisë ka kërkuar zbardhjen e së vërtetës për raportet në mediat lokale lidhur me shitjen e votave për zgjedhjet e 12 dhjetorit në shkëmbim të parave. Sipas LDD-së shitja e votës është dëshmi edhe e gjendjes së rëndë sociale që sundon në Kosovë.

"Konsiderojmë se zbardhja sa më e shpejt e kësaj afere do ta rikthente besimin në procesin zgjedhor dhe në funksionimin e shtetit dhe rendit ligjor", deklaroi Naser Rugova në një konferencë për shtyp të Lidhjes Demokratike të Dardanisë.
XS
SM
MD
LG