Ndërlidhjet

Milletiqi kundër shkurtimit të KFOR-itShefi i shtabit të ushtrisë serbe, Milloje Milletiq, nuk është dakord me shkurtimin e trupave të KFOR-it, bazuar në justifikimin se situata politike dhe e sigurisë është përmirësuar.

Milletiq theksoi se situata në Kosovë është "relativisht paqësore, por potencialisht e paqëndrueshme".
XS
SM
MD
LG