Ndërlidhjet

Papa pranon përdorimin e kondomëvePapa Benedikti i XVI-të tha se përdorimi i kondomëve është i pranueshëm në disa raste, në veçanti për të ulur rrezikun e infektimit me virusin HIV.

Komentet e Atit të Shenjtë bëhen në një libër të botuar së fundi me titull "Light of the World: The Pope, the Church and dhe Sings of Times". Libri ka për autor gazetarin gjerman Peter Sivald dhe bazohet në 20 orë intervista me kreun e Kishës Katolike.
XS
SM
MD
LG