Ndërlidhjet

Amerikani 13 vjeçar protestoi në PekinNjë djalosh amerikan, i cili bënte fushatë që zona e çmilitarizuar mes dy Koreve të shndërrohet në park të paqes është larguar nga policia kineze pas një proteste që zhvilloi në sheshin Tienamnen në Pekin.

Xhonatan Li, 13 vjeç, e shpalosi sot parullën e tij ku shkruante “traktat i paqes” dhe “pylli i paqes në zonën e çmilitarizuar” para Qytetit të Ndaluar në Pekin.

Raportohet se një oficer ia mori parullën më pak se një minutë më vonë.
XS
SM
MD
LG