Ndërlidhjet

Nisani investon në RusiKompania japoneze e prodhimit të makinave Nisan planifikon të investojë në kompaninë ruse AvtoVaz, që është prodhuesi më i madh i automjeteve në Rusi.

AvtoVaz është pjesërisht në pronësi të kompanisë franceze Renault, e cila është partnere e Nisanit.

Mediat japoneze raportojnë se Nisani dhe Renault-i synojnë të marrin në kontroll shumicën e aksioneve të AvtoVaz-it.
XS
SM
MD
LG