Ndërlidhjet

350 të vdekur në Kamboxhia


Kamboxhia, 23 nëntor 2010
Rreth 350 persona kanë vdekur dhe po aq janë plagosur, si pasojë e panikut gjatë Festivalit të Ujit në kryeqytetin e Kamboxhias.

Si pasojë e dëmtimit të disa personave nga rrëzimi i një ure të vogël, njerëzit të kapluar nga paniku filluan të largohen në mënyrë të pakontrolluar duke shtypur njëri-tjetrin.

Televizioni shtetëror raporton se së paku 240 nga viktimat janë gra. Kryeministri kamboxhian tha se kjo është tragjedia më e rëndë për këtë vend që nga koha e rrëzimit të regjimit të Pol Potit.XS
SM
MD
LG