Ndërlidhjet

KB: Haiti ka nevojë për fonde emergjenteKombet e Bashkuara bënë thirrje për fonde emergjente për Haitin, i cili po përballet me epideminë e kolerës.

"Fondet janë shumë të pakta. Situata është tejet emergjente, është çështje orësh. Epidemia nuk pret dhe vazhdon të zhvillohet", tha Elisabet Bajrs, zëdhënëse e zyrës së OKB-së për koordinimin e çështjeve humanitare.

Autoritetet e Haitit thonë se më shumë se 23 mijë njerëz janë hospitalizuar, ndërsa 1.344 kanë vdekur nga sëmundja e kolerës.
XS
SM
MD
LG