Ndërlidhjet

Çmimi i naftës bie në 81 dollarë


Çmimet e naftës bien në 81 dollarë

Çmimet e naftës së papërpunuar kanë rënë sot në 81 dollarë për fuçi, pas forcimit tëlehtë të dollarit amerikan, dhe shqetësimeve të tregjeve që u shkaktuan nga incidenti ndërmjet dy Koreve.

Në bursën e Nju Jorkut, nafta u ntregtua për 26 centë më pak, pas rënies së djeshme të çmimit prej 71 centë.
XS
SM
MD
LG