Ndërlidhjet

Izrael: Pas rrjedhjes së gazit në rafineri, dy të vdekur


Dy punëtorë kanë humbur jetën dhe dy të tjerë janë dërguar në spital në gjendje kritike, pas rrjedhjes së gazit helmues në rafinerinë e naftës në Haifa të Izraelit.

Radio Izraeli njoftoi se rrjedhja kishte ndodhur në rafinerinë, që ndodhet në bregdetin mesdhetar të Haifës.

Nuk dihet shkaku i kësaj rrjedhjeje.
XS
SM
MD
LG